Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje wyszukiwanki rękodzielnicze! Przydatne i inspirujące ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


O naszej polskiej wełnie

Bardzo interesujący film o wspominkach wełnianych oraz mały pokaz przygotowania wełny oraz przędzenia z objaśnieniami. "Przędzenie wełny było kiedyś umiejętnością powszechną i oczywistą. Z czasem zostało zapomniane, wyparte przez maszyny. Spotkaliśmy się z Panią Jadwigą Kliś, córką najstarszego Bacy w Cięcinie Władysława Juraszka, by rozmawiać o wełnie, pasterstwie i starych dziejach." - cytat oraz realizacja filmu WG MEDIA.


WG MEDIA funpaejdż

Podlaski Instytut Kultury czyli o tkaninie dwuosnowowej - Zeszyty tkackie oraz filmy


Tkactwo dwuosnowowe jest dla mnie ogromnym źródłem inspiracji przede wszystkim ze względu na swoje wzornictwo i urzekającą kolorystyką. Tym bardziej fascynującym odkryciem dla mnie są materiały video oraz zeszyty tkackie. Dodam tylko, że ta przepiękna technika tkacka jest unikalna na skalę świata i wzbudza ogromne zainteresowanie u Japończyków!


ZESZYTY TKACKIE PDF
PODLASKI INSTYTUT KULTURY - YOU TUBE
FACEBOOK

Nasza polska wełna ze szczęśliwych owiec - gdzie ją można kupić?

Nie łatwo trafić dzisiaj na polską "prawdziwą wełnę". Prawdziwą, czyli taką z wypasanych w Polsce owiec. Na szczęście są jeszcze takie miejsca, które trwają. Jednym z nich jest "Koniaków" niedaleko Wisły w przygranicznym pasie gór beskidzkich. Są to owce rasy "Owca barwna górska". Tradycja wypasu, strzyży runa owczego, przędzenia oraz tworzenia skarpet, swetrów itp. jest niezmienna od lat co czyni Koniaków fantastycznym ośrodkiem "tradycji" polskiej. Jak opisują na stronie: "Przędza z 100% wełny owczej górskiej jest dostępna w sprzedaży w motkach. Nasza wełna jest skręcana podwójnie (100 gram wełny = ok. 200 mb), nie jest farbowana – jest dostępna w czterech naturalnych kolorach: – biały – odcień lekko kremowy, szary jasny tzw. gołąbek, szary ciemny – popiel, czarny . Cena 100 zł/kg. Motki – waga ok. 150-250 gram. Kupując taką wełnę można być spokojnym o owce i ich szczęśliwy żywot :). Wełnę kupimy stacjonarnie oraz z wysyłką Kurierem (juppi!).


TUTAJ KUPISZ WEŁNĘ
TUTAJ POCZYTAJ O ZALETACH WEŁNY z KONIAKOWA
Artykuł o Centrum w Koniakowie ZE ZdjęCIAMI
FACEBOOK

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!