Włóczki i druty – czyli jak zacząć?

Dzierganie na drutach na pierwszy rzut oka wydaje się nieco skomplikowaną czynnością. Dlatego pokażę wam krok po kroku jak zacząć, aby proces nauki był łatwy i bezbolesny :). 

 

 

1. Druty bambusowe rozmiar 10, fastryga.pl

2. Włóczka dzianinowa, Hooked Spaghetti

 

 

 

 

Co Ci będzie potrzebne?

 

Potrzebne Ci będą druty bambusowe nr 10 oraz włóczka dzianinowa. Nauka na tego typu włóczkach wydaje się być lżejsza, gdyż szybko widać efekty i nie trzeba siedzieć przy robótce z lupą ;). Na późniejszym etapie będziesz chciała poeksperymentować, a świat rozmiarów i rodzajów drutów i włóczek jest praktycznie nieskończony!!! Nie wspominając o kolorach … Zanim jednak wpadniesz po uszy w ten świat, a gwarantuję Ci, że już z niego nie wyjdziesz, musisz nauczyć się podstaw,  w czym pomogą ci włóczki dzianinowe i grube bambusowe druty.

 

 

Są lekkie i miłe w prowadzeniu, od razu zdobyły moje serce i szczerze mówiąc odkąd je poznałam nie lubię metalowych drutów. Druty dostaniesz w sklepach z włóczkami lub pasmanteriach. Jeśli jednak nie masz tego typu sklepów blisko domu, pozostaje Ci internet.  Takie sklepy jak TUTAJ czy TUTAJ mają ogromny wybór rozmiarów.

 

 

Włóczki dzianinowe możesz kupić w internecie np TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ: Włóczki również możesz zrobić sama ze starych t-shirtów czy też z dzianiny t-shirtowej, o czym pisałam w tym poście TUTAJ. Masz już druty i włóczkę? Czas wydziergać pierwsze oczko! 

 

---------------------------------------------------------------------

Dodaj komentarz