Nareszcie! Pojawiła się długo wyczekiwana przez miłośników "Tildy"  książka pełna pięknych pomysłów do szycia i nie tylko. Od ostatniej książki minęło już kilka lat, dlatego tym bardziej warto do niej zajrzeć, ponieważ następna może wyjść za kolejne milion lat ;).

 

tilda i jej domek

 

Na pewno wiele z was doskonale zna Świat Tildy. Jeśli nie to po krótce wyjaśniam. Pewna kreatywna dziewczyna z Norwegii - Tone Finnanger, stworzyła szmacianą lalkę, którą nazwała Tilda. Stworzyła jej szyte ubrania, szmacianych przyjaciół - praktycznie cały świat. Mania na "Tildę" obiegła cały świat w tym również Polskę. Tilda stała się marką nie tylko pięknie wydanych książek ze wzorami do szycia, ale również stała się marką dobrej jakości, przepięknych tkanin oraz dodatków, pięknie zaprojektowanych i pasujących do siebie. Książek Tildy wyszło sporo, jednak w Polsce zaledwie kilka. Poprzednie tytuły możecie znaleźć na Allegro w całkiem sporych cenach. Pozostałe książki po angielsku kupicie na Amazonie. Co jest niezwykłego w tych książkach? Przede wszystkim klimat, fotografie, które urzekają, oraz które powodują ogromny zastrzyk energii kreatywnej pod tytułem - muszę to uszyć i koniec!!! 

 

 

 

Jest to książka, która od pierwszego momentu urzeka swoim klimatem. Przepiękne zdjęcia, stylizacje inspirują od pierwszych stron. Bohaterami tej książki jest mała szmaciana lalka wraz z całą masą ubranek oraz zwierzęta takie jak wieloryb, papuga czy małpka do uszycia. Znajdują się tutaj również pomysły większego kalibru do pokoju dziecięcego jak np. Szafa w formie kabiny plażowej do wykonania samodzielnie. Są również wzory patchworkowe na kołdrę oraz poduszkę, rewelacyjna torba domek czy też portmonetka. Projekty nie są skomplikowane, dlatego nawet początkująca szyciowo mama powinna sobie poradzić. Do każdego projektu dobrane są tkaniny oczywiście z kolekcji Tildy. Możecie ich szukać poprzez stronę na Facebooku oraz tutaj Tilda tkaniny. Oczywiście warto dobierać dowolnie tkaniny, które macie w swojej szafie. Stylizacja, zwłaszcza pokoiku w klimacie morskim jest moją ulubioną i na pewno wykorzystam ją w przyszłości :). Jeśli nie masz maszyny do szycia, to na pewno igła z nitką wystarczą do projektów lalki i zwierzątek. 

 

 

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to niektóre opisy szycia, trochę za mało szczegółowe. Ale ogólnie łatwo się domyślić o co chodzi.