Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Zapowiedź książki o dzierganiu skarpet szwedzkiej autorki Maji Karlsson

Maja Karlsson inaczej Majas Manufactur - główna projektantka wzorów szwedzkiej marki Järbo Garn to autorka wzorów dziewiarskich, które publikuje w swoich książkach. Wzory są inspirowane tradycyjnym skandynawskim wzornictwem. W najnowszej publikacji znajdzie się wszystko na temat skarpet. Książka wyjdzie tej jesieni. A w oczekiwaniu na książkę możemy nauczyć się dziergać skarpetki ze strony Järbo Garn oraz pobrać darmowy PDF w języku angielskim z pełną instrukcją wykonania. Filmiki znajdują się na kanale You Tube "jarbogarni" i posiadają angielskie napisy.


PIERWSZA KSIĄŻKA MAJI
DRUGA KSIĄŻKA MAJI
WZORY MAJI NA RAVELRY
INSTAGRAM MAJIPOBIERZ PDF Z INSTRUKCJĄ WYKONANIA SKARPETKI ENG
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 1
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 2
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 3

Mała podróż na wyspy Fair Isle z projektantką dzianin Mati Ventrillon


Fenomen sposobu dziergania Fair Isle, który powstał na maleńkiej wysepce na północy Szkocji inspiruje wielbicieli dziergania na całym świecie. Mati Ventrillon jest dowodem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno. W 2007 roku zamieszkała na wyspie i nauczyła się dziergać. Od tamtego czasu stworzyła rozpoznawalną markę swetrów w stylu Fair Isle. Zobaczcie jak wygląda jej pracownia oraz życie na maleńkiej wyspie.


OBEJRZYJ FILM

Jak powstaje lniana przędza oraz lniany materiał

Poszukując idealnej lnianej włóczki na letnie sweterki warto zatrzymać się na chwilę i obejrzeć skąd ten len się właściwie bierze.


OBEJRZYJ FILM

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!