Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Najnowszy numer magazynu Katia Casual 103

Katia jest hiszpańską firmą, która wydaje magazyny ze wzorami dziewiarskimi z włóczek własnej produkcji. Tym razem wzory są w wersji letniej "casual", do codziennego noszenia. Przypadły mi do gustu wzory musztardowego swetra nr 22 z włóczki Katia Re-Tape (w składzie włóczki znajduje się przerobiony poliester z plastiku z morza oraz bawełna) oraz swetra 52 z melanżowej włóczki Katia platino (80% wiskoza, 20% poliester). Sweterki wydają się być uniwersalne w noszeniu zarówno do dżinsów jak i spódniczek. Wzory w języku angielskim w formacie PDF można zakupić bezpośrednio ze strony internetowej Katia.


TU KUPISZ MAGAZYN
TU OBEJRZYSZ WZORY
YOUTUBE
INSTAGRAM
FACEBOOK
WŁÓCZKA KATIA RE-TAPE
WŁÓCZKA KATIA PLATINO

SaveSpring / Summer - models & patterns | Katia.comkatia.comWoman's knit cardigan with buttons. SaveJacket - Woman - Spring / Summer - models & patterns | Katia.comkatia.comEyelet stitch cardigan knitted in recycled cotton

Darmowy wzór żyrafy od AMIGURUMI today!

Prześliczna żyrafa szydełkowana samymi półsłupkami to doskonały projekt dla początkujących. Aby móc korzystać z darmowego wzoru należy założyć konto na stronie internetowej Amigurumi Today. Poza żyrafą na stronie można znaleźć więcej darmowych wzorów. Wzory są w języku angielskim.


DARMOWY WZÓR NA ŻYRAFĘ
INSTAGRAM
FACEBOOK
WWW

Podglądamy wzory z magazynu FAM 263

O "gazetkach" FAM dowiedziałam się od E-dziewiarki. Od razu przykuły moją uwagę ze względu na ponadczasową estetykę wzorów. W tym wydaniu znajdziemy sporo lekkich, pastelowych swetrów. Moją uwagę przykuł morelowy pullover w warkocze (wzór nr 5) z kolekcji "Melting Ice Cream" z włóczki Janet. Wzory można zakupić również w formacie PDF na stronie internetowej LANG. Magazyn FAM należy do producenta wysokiej jakości włóczek - firmy LANG YARNS. Firma pochodzi ze Szwajcarii i produkuje włóczki od 1867 roku.


PRZEGLĄD MAGAZYNU
MAGAZYN KUPISZ TUTAJ
INSTAGRAM
FACEBOOK
YOUTUBE

Konkurs tkacki Izby Tkactwa dwuosnowego w Janowie na tkaninę dwuosnową

Tkactwo dwuosnowe jest jedną z dziedzin rękodzieła, które rozsławia Polskę na całym świecie. Ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza wśród Japończyków. Od prawie 30 lat podtrzymywaniu tradycji tkactwa dwusonowego służy coroczny konkurs. Z tej okazji warto zajrzeć na Facebooka Izby, gdzie zainteresowani dowiedzą się wszelkich szczegółów na temat konkursu, którego tematem w tej edycji jest "Drzewo życia". Warto również poczytać w ostatnich wpisach o najlepszych tkaczkach Janowskich (Teresa Pryzmont, Ludgarda Sieńko, Alicja Kochanowska) oraz obejrzeć ich dzieła. Dla zainteresowanych organizowane są coroczne warsztaty przez Izbę, podczas których można nauczyć się technik tego unikalnego sposobu tkania.


W POSZUKIWANIU ZAGINIONYCH SPLOTÓW - WYSTAWA W JANOWIE
INSTAGRAM
FACEBOOK
WWW

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!