Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Jak uszyć tradycyjnego misia?


W tak wyjątkowy dzień jak dziś nie mogło zabraknąć tematu związanego z dzieciństwem. Nie ważne czy jesteś dużym czy małym dzieckiem - do tradycyjnego pluszowego misia każdy ma słabość. Uszycie go nie jest trudne ani kosztowne. Wystarczy trochę materiału - może być dzianina futerkowa, plusz minky a nawet tkanina w kwiatki. Do tego wypełenienie, łączenia (stawy) do łapek oraz oczka. Nie trzeba nawet maszyny do szycia. wystarczy igła i nitka. Jak się do tego zabrać pokazuje nam Alice's Bear Shop z Wielkiej Brytanii. Cudownie jest podarować swojemu dziecku taki prezent a mam wrażenie, że i niejeden dorosły ucieszyłby się z misia.
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 1 - JAK USZYĆ MISIA?
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 2 - JAK USZYĆ MISIA?
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 3 - JAK USZYĆ MISIA?
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 4 - JAK USZYĆ MISIA?
OBEJRZYJ CZĘŚĆ 5 - JAK USZYĆ MISIA?

YOUTUBE
INSTAGRAM
WWW

Zwiedzamy najstarsze manufaktury misiów

Brytyjska firma Merrythought produkuje misie od 1930 roku.


OBEJRZYJ FILM
INSTAGRAM
WWW

Niemiecka firma Martin Teddy Bears z Thüringen produkuje misie od ponad 100 lat


OBEJRZYJ FILM
FACEBOOK
WWW

Niemiecka firma Steiff, która istnieje już od ponad 140 lat. Jej założycielka Margarete oraz jej brat jako pierwsi w historii zaprojektowali i uszyli pluszowego misia. Ich historię można obejrzeć w pięknie nakręconym filmie - "Margarete Steiff".


OBEJRZYJ FILM
OBEJRZYJ FILM
TRAILER FILMU O MARGARETE STEIFF
INSTAGRAM
WWW

Amerykańska manufaktura Vermont Teddy Bear z Shelburne.


OBEJRZYJ FILM
OBEJRZYJ FILM
INSTAGRAM
FACEBOOK
WWW

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!