Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Jak zachować bukiet kwiatów na zawsze?


Szczególnym okazjom w życiu towarzyszą bukiety kwiatów. Wyjątkowe urodziny, podziękowania, ślub, spontaniczne kwiaty od bliskich a nawet wspaniała wyprawa, z której można przywieźć małe wyszukane w polu kwiatuszki. Wszystko to można zatrzymać w małej ramce. Sposób na to pokazuje Lacie z Nowego Jorku, która tworzy framedflorals - oprawione rośliny. Jej historia rozpoczyna się w dniu ślubu. Widząc swój bukiet postanawia zachować go w postaci wysuszonej tworząc mały zielnik. Następnie spośód ususzonych, płaskich kwiatów oraz liści tworzy małą minimalistyczną kompozycję. Następnie całość oprawia. Efekt tak bardzo przypadł jej do gustu, iż postanowiła stworzyć z tego swój sposób na życie. W filmie możemy obejrzeć cały proces, w którym Lacie pokazuje nam jak zmienia kwiaty w małe pamiątki. Jej pracę docenił nawet magazyn Vogue.


OBEJRZYJ FILM
INSTAGRAM
WWW

Letni kapelusz DIY z materiału


Lato zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim grzejące mocno słońce. Aby cieszyć się piękną pogodą, bez ryzyka przegrzania warto uszyć sobie lekki, letni kapelusz. Jak to zrobić pokazuje nam na You Tube - Paula Lovato z Portugalii. Taki kapelusz można uszyć na podstawie darmowej gotowej formy w PDF od Pauli lub stworzyć własną formę na podstawie własnych wymiarów. Do uszycia takiego kapelusza potrzebna będzie tkanina - najlepiej naturalna jak bawełna czy len. Obecnie w sklepach są przepiękne tkaniny z nadrukami roślinnymi, które mogą świetnie pasować do tego projektu. Dodatkowo, aby wzmocnić konstrukcję można użyć flizelinę, wigofil lub sztywnik lniany. Pięknym dopełnieniem będzie satynowa wstążka wokół ronda.


OBEJRZYJ FILM JAK WYKONAĆ FORMĘ NA LETNI KAPELUSZ
OBEJRZYJ FILM JAK USZYĆ LETNI KAPELUSZ
FORMA KAPELUSZA W PDF
MATERIAŁ FLEURS
MATERIAŁ RAJSKIE KWIATY
MATERIAŁ SUMMER ROSES
MATERIAŁ SIELSKIE KWIATY
MATERIAŁ AKWARELOWY BUKIET

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!