Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Nerka DIY w kwiecistej haftowanej odsłonie


Nerka - czyli niezwykle praktyczna mała torebka na zamek, którą nosi się zwykle na biodrach. Ze względu na swoje małe rozmiary jest prawie niewyczuwalna w noszeniu. Schować można do niej najpotrzebniejsze codzienne drobiazgi. Warto uszyć taką nerkę zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Dodatkowo można ją ciekawie ozdobić, na przykład haftując kwiaty według wzoru autorstwa Diany Vingert z Rosji. Taka nerka to doskonały dodatek na rower, spacer czy daleką wyprawę. Warto zajrzeć również na Instagram Diany, gdzie możemy śledzić więcej inspiracji na kwiatowe hafty.


OBEJRZYJ FILM
JAK ZACZĄĆ HAFTOWAĆ - PIERWSZE KROKI - OBEJRZYJ FILM
INSTAGRAM
WYKRÓJ NA NERKĘ OD JOANKI - Z
WYKRÓJ NA NERKĘ OD RUDA MAMA TKANINY

Nowy odcinek 101 - Fruity Knitting

Fruity Knitting czyli urocze małżeństwo opowiada nam co dwa tygodnie co słychać w świecie dziergania i szydełkowania. W tym odcinku wywiad z Anną Hrachovec, która stworzyła Mochimochi Land. Jest to świat maleńkich dzierganych przedmiotów, które ożywają na animacjach Anny. Takie animacje tworzy się poprzez fotografowanie każdego ustawienia przedmiotów z osobna. Następnie składa się po kolei zdjęcia w programie komputerowym tworząc iluzję ruchu. Najbardziej znaną z jej animacji jest mały krasnoludek dziergający serduszka. Autorka w wywiadzie opowiada o tym jak wpadła na pomysł Mochimochi oraz jak jej mały osobisty projekt stał się jej sposobem na życie.


OBEJRZYJ ODCINEK
MOCHIMOCHI INSTAGRAM
WESPRZYJ NA PATREON
INSTAGRAM
WWW

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!