Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Jak się odziać po średniowiecznemu?


Rekonstrukcja ubiorów zwłaszcza tych z bardzo odległych epok jak antyk, średniowiecze czy renesans zawsze były dla mnie ogromnym źródłem inspiracji. Odzienie tworzone z lnu, wełny, konopii czy jedwabiu bez grama poliestru czy akrylu. Barwione wyłącznie barwnikami naturalnymi. Czasami odnoszę wrażenie, że powinniśmy uczyć się produkować ubrania bazując na wiedzy z tamtych okresów. Tym bardziej miło się ogląda pasjonatki, które odtwarzają wiernie takie stroje i prezentują je w bardzo klimatyczny sposób. Jedną z nich jest Elin Abrahamsson, która na swoim kanale prezentuje wiele ciekawych odtworzonych strojów z różnych epok.


YOUTUBE
INSTAGRAM

Darmowy kurs konstrukcji sukienkiJeśli interesuje Cię tworzenie form pod wykroje przydatny będzie dla Ciebie kurs konstrukcji sukienki. Taki kurs stworzyła Pani Agnieszka Tylak. Pani Agnieszka napisała dwie książki na temat konstrukcji oraz stworzyła ogrom wzorów do szycia, które można zakupić na stronie internetowej Papavero. Kurs pozwala nam krok po kroku przejść przez techniczną stronę konstrukcji sukienki dla romiaru 38. Transmisja, która odbyła się w sobotę trwa ponad dwie godziny. Umiejetność tworzenia form na podstawie zdjętych wymiarów jest niezwykle przydatna, kiedy chcemy uszyć sobie lub bliskim wymarzone, pasujące jak ulał ubranko. Wystarczą do tego duże kartki, mazaki, linijki ekierki oraz nożyczki.


LISTA POTRZEBNYCH RZECZY DO KURSU
TABELKA Z WYMIARAMI
FACEBOOK
GRUPA NA FACEBOOKU
SKLEP Z WYKROJAMI PAPAVERO

Nowy 9 odcinek e-dziewiarka TV.

W najnowszym odcinku posłuchamy o nawijarkach oraz parasolkach do nawijania i przewijania włóczek. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć ciekawe letnie włóczki (bawełna, wiskoza, len) oraz gotowe dzianiny.


Obejrzyj odcinek
INSTAGRAM
FACEBOOK
WWW

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!