Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Śliczna i prosta w wykonaniu sukienka DIY

Wiosna, wiosna a wraz z nią mnóstwo pięknych materiałów, które tylko czekają na uszycie z nich sukienki. Taką sukienką DIY, którą każda z nas może sobie uszyć jest propozycja karametty - youtuberki z USA. Do projektu najlepiej wybrać bawełniany lub wiskozowy dżersej, który będzie przewiewny i elastyczny. Film pokazuje dokładnie krok po kroku jak zrobić prostą formę pod własny rozmiar i uszyć na jego bazie sukienkę. Finałowa stylizacja będzie idealnie się prezentować z wąskim paskiem, który ładnie zaznaczy talię i zbierze nadmiar materiału w pasie. Interesującym trikiem Karametty jest wykorzystanie papieru prezentowego pod szablon :)OBEJRZYJ FILM
WSKAZÓWKI JAK USZYĆ SUKIENKĘ
INSTAGRAM

Prosty sweter dla dziecka reglanem od Dagny Zielińskiej

W najnowszym filmiku Dagny możemy zobaczyć jak udziergać w prosty sposób sweterek dla dziecka reglanem od góry. Potrzebna będzie umiejętność robienia rzędów skróconych, które pozwalają modelować dzianinę tak, aby lepiej układała się na ciele.


OBEJRZYJ ODCINEK
INSTAGRAM DAGNY
FACEBOOK DAGNY

O reglanie w kawałkach i ozdobnym brzegu

Możemy dziergać swetry "raglanem" lub "reglanem"od dołu, od góry lub tak samo jak Lousy Apostolopoulou w kawałkach. Pani Lousy jest dziergaczką z ogromnym doświadczeniem i można wiele nauczyć się z jej filmów. Dzierga dzianiny swetrowe w kawałkach i na końcu zszywa je w jedną całość. Taka metoda dziergania pozwala mieć większą kontrolę nad krojem dzianiny. Taki sweter łatwiej dopasować pod własne kształty a co za tym idzie finalnie będzie dobrze się układał i nosił na ciele. Osobiście również należę do teamu dziergania w kawałkach ze względu na swoje doświadczenie szycia na podstawie wykrojów. A do którego teamu ty należysz?


OBEJRZYJ FILM

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!