Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Nowa kolekcja wzorów Nautical od RowanPrzepiękna kolekcja dzianin letnich - głównie z bawełnianych włóczek. Wszystko w klimacie morskim czyli chłodne biele, granat navy blue oraz niebieskości. Autorem kolekcji jest Quail studio. Wzory można zakupić w formie całej e-publikacji poprzez portal Ravelry. W środku znajduje się 12 wzorów. Mi najbardziej przypadł do gustu wzór na biały sweter z krótkim rękawem "Crew".


OBEJRZYJ WZORY
SWETER CREW
INSTAGRAM
WWW

Atelier Zitron według E-dziewiarki

W najnowszym odcinku posłuchamy o ulubionej marce włóczek Pani Mariolci - Atelier Zitron. Firma rodzinna Atelier Zitron pochodzi z Niemiec i produkuje wysokiej jakości włóczki. Na szczególną uwagę zasługuje włóczka 100% moher Extraklasa oraz włóczka Yak z jaka oraz merynosa. Pośród propozycji na dzianiny dla maluchów zasługuje włóczka Gesa und Flo, w której włókno merynosa ma zaledwie 16 mikronów. Oznacza to, że jest jedną z najdelikatniejszych na rynku.


Obejrzyj odcinek
INSTAGRAM
FACEBOOK
WWW

Nowy odcinek 17 - Dziewiarskie zmagania Drutoterapii

Nie ma chyba dziewiarki, która szukając technik robienia na drutach na YouTube nie natknęła się na Iwonę Eriksson. Pani Iwona nagrywa filmiki o technikach dziergania na drutach oraz prowadzi dziewiarskie zmagania drutoterapii na Facebooku już od lat. Poza nagrywaniem Pani Iwona zajmuje się tworzeniem kursów online, oraz wzorów na dzianiny itp. Nadaje do nas ze Szwecji a okazjonalnie przy okazji toruńskiego Drutozlotu można wpaść do niej na warsztaty np. dziergania skarpet.


OBEJRZYJ FILM
Spotkania robótkowe online Drutoterapii FB
WWW
Wzory na Ravelry

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!