Dzień dobry! Zapraszam was serdecznie na moje codzienne zestawienie aktualności kraftingowych do kawy. Ciekawostki oraz inspiracje z zakresu rękodzieła w Polsce oraz na świecie. Znajdziecie tu listę linków do interesującyh książek, magazynów, wydarzeń, tutoriali, ciekawych włóczek, materiałów, akcesoriów związanych z handmade oraz DIY. Poznacie twórców, nowe techniki oraz trendy z zakresu handikraftu.


Zapowiedź nowych książek ze wzorami szydełkowych zwierzątek od TOFT UK.

TOFT to znana już od dawna brytyjska firma tworząca włóczki stworzona przez Kerry Lord - autorkę i projektantkę wzorów między innymi książki z szydełkowymi zwierzątkami Edward's Menagerie. Niebawem pojawią się jej kolejne książki ze wzorami słodkich szydełkowych zwierzątek, które już teraz można zamówić w PRE- orderze.

Do wyboru są aż cztery tytuły:
"How to Crochet: WILD Mini Menagerie"
- gdzie znajdziemy 25 mini projektów na przykład lwa, zebrę czy słonia
"How to Crochet: OCEAN Mini Menagerie" - gdzie znajdziemy 25 mini projektów na przykład meduzę, błazenka czy ośmiorniczkę
"How to Crochet: FARM Mini Menagerie" - gdzie znajdziemy 25 mini projektów na przykład owieczkę, szkocką rudą krowę czy nietoperza
"How to Crochet: PETS Mini Menagerie" - gdzie znajdziemy 25 mini projektów na przykład pieska, króliczka czy kameleona Książki zawierają dobrze zilustrowane opisy krok po kroku i są w języku angielskim.


TU ZAMÓWISZ KSIĄŻKI
INSTAGRAM KERRY
MEGA INSPIRUJĄCY WYWIAD Z KERRY
KANAŁ YOUTUBE

"Mollie Makes" robi sobie przerwę. Numer majowy 118 dostępny online

Jeden z napopularniejszych magazynów o rękodziele na świecie robi sobie przerwę. Ostatnie wydanie magazynu wyszło 16 kwietnia 2020 roku. Powodem zawieszenia wydań jest sytuacja związana z koronawirusem. "Mollie Makes" to magazyn pochodzący z Wielkiej Brytanii. Osiągnął ogromny sukces i doczekał się swojej wersji również w Polsce. Niestety polska "Mollie potrafi" swój ostatni numer wydała w grudniu 2018 roku. Pozostaje nam więc śledzić oryginał angielski, który miejmy nadzieję powróci już niebawem. Mollie to magazyn pełen inspirujących tutoriali z bardzo szerokiego zakresu DIY oraz handmade. Pokazujący twórców oraz ich inspirujący, kreatywny styl życia.


TU KUPISZ MAGAZYN ONLINE
INSTAGRAM MOLLIE
FACEBOOK MOLLIE
WWW MOLLIE MAKES

Qrkoko i podcast rękodzielniczy

Do posłuchania, ponieważ zaskakująco mało w polskiej sferze podcastów mówi się o rękodziele. Miło dać odpocząć oczom i posłuchać sobie Qrkoko i jej przedmęża. Qrkoko to inaczej Agata Garbowska, która lubi dzielić się swoją wiedzą na temat robótek ręcznych z naciskiem na szydełkowanie oraz koralikowanie. Ostatnio po długiej przerwie możemy oglądać jej nowe tutoriale oraz pierwszy podcast, który słucha się bardzo sympatycznie.


INSTAGRAM QRKOKO
FACEBOOK QRKOKO
KANAŁ YOUTUBE
WWW QRKOKO

Prosty letni top na drutach od Dagny Zielińskiej

Lato w tym roku zapowiada się bardzo gorąco. Doskonałym pomysłem więc będzie udzierganie sobie topu z przewiewnej włóczki. Dagna Zielińska jest Youtuberką nadającą do nas z przepięknej Norwegii. Jej ulubioną dziedziną rękodzieła jest dzierganie. Na jej kanale znajdziemy sporo tutoriali na wykonanie prostych swetrów. W najnowszym filmiku pokazuje krok po kroku jak udziergać letni top.


LINK DO FILMU
INSTAGRAM DAGNY
FACEBOOK DAGNY
OPIS WŁÓCZKI DROPS Muskat
TUTAJ KUPISZ WŁÓCZKĘ
TUTAJ KUPISZ WŁÓCZKĘ
TUTAJ KUPISZ WŁÓCZKĘ

Jeżeli tworzysz coś interesującego, czytasz książkę o której warto napisać lub znalazłaś coś ciekawego w sieci w temacie kraftów zostaw koniecznie komentarz!